משכנתא מחיר למשתכן

תוכן עניינים

מצוקת הדיור בארץ היא לא חדשה וכבר שנים מחפשת המדינה איך לעזור לאזרחים להגיע אל דירה משלהם. פתרונות מבית היוצר של משרד הבינוי והשיכון קמו והתחלפו. תוכנית הדיור הממשלתית הנוכחית מכונה דירה בהנחה, מחיר למשתכן ויש מי שמכנה אותה גם מחיר מטרה. כאן ריכזנו עבורכם מידע בנושא, מה כוללת התוכנית, מהם תנאי משכנתא מחיר למשתכן ומה חשוב לדעת לפני נטילת משכנתא כזו. על כל שאלה בנושא, אתם מוזמנים לכתוב לנו. נשמח להנגיש לכם מידע נוסף ומקצועי בנושא.

לפני שנתחיל, מה זה מחיר למשתכן?

מחיר למשתכן, המכונה כיום גם "דירה בהנחה", היא תוכנית ממשלתית שמטרתה לסייע לזכאים לרכוש דירה במחיר מוזל. התוכנית פועלת באמצעות הגרלות, בהן נמכרות דירות במחיר נמוך משמעותית ממחירי השוק. רק הזכאים העונים לקריטריונים מסוימים יכולים להיכנס להגרלה, וכך הזוכים יכולים להגיע לבחור דירות בפרויקט בסכום שהם מעוניינים. מחירי הדירות נמוכים משמעותית ממחירם בשוק אודות למחיר הקרקע הנמוך שהקבלן מקבל מהמדינה.

משכנתא מחיר למשתכן

מי זכאי להשתתף בהגרלות?

הזכאות לתוכנית מחיר למשתכן נקבעת על פי מספר קריטריונים, ביניהם:

סטטוס משפחתי: זוגות נשואים, ידועים בציבור, רווקים מעל גיל 35 וחד הוריים עם ילד אחד לפחות.

היעדר זכויות על נכס: להגרלת התוכנית לא יכול להכניס מי שיש לו דירה על שמו או אפילו רק זכויות כלשהן על נכס נדל"ן בישראל.

נכות: גם נכים מגיל 21 ומעלה יכולים להיכנס להגרלות אלו מבלי צורך לענות לקריטריונים מסוימים אחרים.

מחרי למשתכן – איך זה עובד?

ההרשמה: הזכאים נדרשים להירשם באתר משרד הבינוי והשיכון ולמלא טופס בקשה לקבלת תעודת זכאות להשתתפות בהגרלה. הנפקת תעודה כזו אורכת כעשרה ימי עבודה והודעה עליה נשלחת בכתובת המייל האישית שהוזנה בעת הרישום.

הגרלות: לאחר קבלת תעודת הזכאות תוכלו לבחור באילו הגרלות אתם מעוניינים להשתתף. יש הגרלות אליהן ניתן להירשם במקביל לעוד הגרלות ויש כאלו שההשתתפות בהן מוגבלת למספר פרויקטים במקביל. לאחר סגירת הרישום להגרלות, משרד הבינוי עורך הגרלה, הזוכה מקבל על כך הודעה וכאן הוא אמור להגיע לפגישה עם הקבלן, לחתום על חוזה ולבחור דירה לרכישה מבין הדירות המיועדות להגרלה.

רכישת הדירה: הזוכה בהגרלה רשאי לרכוש את הדירה במחיר שנקבע מראש למטר. לאחר הזכייה הוא מקבל על כך הודעה. הוא מוזמן למשרדי הקבלן לחתימת חוזה ולבחירת דירה לרכישה מתוך הפרויקט. מי שזוכה ראשון יוזמן ראשון, וכך, על פי סדר הזכייה, תהיינה גם ההזמנות למשרדי הקבלן.

כך יוצא שמי שזכה אחרון, יגיע אחרון לפרויקט והיצע הדירות לרכישה יהיה נמוך בהתאם. לאחר החתימה עליו לקחת משכנתא ולעמוד בתנאים נוספים שנקבעו על ידי משרד הבינוי והשיכון. משכנתא מחיר למשתכן היא לא משכנתא סטנדרטית.

מה זה משכנתא מחיר למשתכן?

הלוואת משכנתא נלקחת לצורך מימון העסקה בדרך כלל. אך בלקיחת משכנתא למימון רכישת דירה בתוכנית מחיר למשתכן, אופי המשכנתא יהיה קצת שונה. גובה ההון העצמי המינימלי הנדרש הוא שונה. יחד עם זאת, ככל שגובה אחוז המימון גבוה יותר, כך גובה הריבית הנלווית תהיה יקרה בהתאם. ולכן במקרים רבים משכנתא מחיר למשתכן תהיה בעלת ריבית יקרה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
השאירו פרטים!

מתי לוקחים משכנתא במחיר למשתכן?

כבר בעת הזכייה, הזוכה יודע שתכף הוא מוזמן למשרדי הקבלן לבחירת דירה ולחתימת חוזה רכישה בו הוא יצטרך להתחייב על תאריכי תשלום. כבר אז חשוב שיהיה לו אישור עקרוני שיתן לו כיוון על גובה הסכום שהוא יכול להתחייב עליו.

בעת הזכייה בהגרלה כדאי לפנות ליועץ מומחה שיבדוק וימפה את הנתונים ויעריך את הסכום האפשרי מבחינת יכולת ההחזר של הלווה. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו מפר עסקה רק בגלל שחתם לקבלן על תאריכי תשלום מסוימים ללא התייעצות עם גורם מקצועי ולכן הוא גם לא עמד בהם. כל פיגור בתשלום גורר קנסות ולעיתים הוא אף מביא להפרת עסקה, מה שגורר קנסות כבדים עוד יותר. וחבל. ככל שתפנו ליועץ משכנתאות בשלב מוקדם יותר, המימון בעסקה יהיה בטוח יותר.

משכנתא בפרויקט מחיר למשתכן

יתרונות תנאי משכנתא מחיר למשתכן

תנאי משכנתא מחיר למשתכן מהווים יתרון משמעותי:

מחיר דירה מוזל: היתרון המרכזי הוא האפשרות לרכוש דירה במחיר נמוך משמעותית ממחירי השוק. אמנם המשכנתא הנלקחת היא באחוזי מימון גבוהים יותר מהסטנדרט בדרך כלל, אך סכום העסקה הכולל יהיה נמוך ממחיר דירה חדשה סטנדרטית מקבלן.

הון עצמי נמוך: כדי ליטול משכנתא מחיר למשתכן, מספיק להביא הון עצמי של 10% ממחיר הנכס כהון עצמי. במקרים מסוימים כאשר ההון העצמי יוצא פחות ממאה אלף שקל, הלווה כן יצטרך לגייס עבור ההון העצמי מאה אלף שקל מינימום כתנאי לעסקה. יתרון זה הוא משמעותי ומסייע לזוגות צעירים שאמנם יש להם הכנסה יפה ויכולת החזר גבוהה, אך אין להם הון עצמי מספק, מה שמונע מהם את האפשרות להיכנס לעסקת רכישת דירה רגילה המצריכה הון עצמי של 25% לכל הפחות.

ביטחון: הרכישה נעשית תחת פיקוח ממשלתי, דבר המבטיח רמת בנייה גבוהה ותנאים הוגנים לרוכשים. כך יוצא שיש פחות סיכונים מצד הלווה לקבלת תמורה לא הוגנת לדירה שרכש.

חסרונות מחיר למשתכן:

המתנה: תהליך ההמתנה עד לזכייה בדירה יכול להיות ארוך, וייתכן שיידרשו מספר ניסיונות השתתפות בהגרלות עד לזכייה המאפשרת רכישה.

מגבלות גאוגרפיות: הדירות מוצעות בעיקר בפריפריה ובערים מתפתחות. לא כל אחד רוצה להרחיק לכל עיר. מצד שני, יש כאן גם יתרון, כי רכישת דירה בפריפריה יכולה להפוך אתכם לזכאים לקבל מענק של כארבעים אלף שקל עבור ההון העצמי.

תנאים מחייבים: הרוכשים מחויבים בתנאים שונים, את הדירה הם לא יכולים למכור בחמש השנים הראשונות, הם כן יכולים להשכיר אותה בזמן זה.

ריבית משכנתא מחיר למשתכן: ככל שאחוז המימון במשכנתא הוא יקר יותר, כך גם גובה הריבית יהיה יקר בהתאם. פעמים רבות כאשר מנצלים את האפשרות לקבלת 90% מימון, אוטומטית גובה הריבית מתייקרת גם היא. חשוב להיעזר ביועץ משכנתאות בלקיחת משכנתא כזו, כדי שינהל משא ומתן עם גוף המימון להוזלת מחיר המשכנתא.

משכנתא למחיר למשתכן

חישוב משכנתא מחיר למשתכן – מה גובה הסכום שניתן לקבל?

חישוב משכנתא מחיר למשתכן נעשה בהתאם למחיר הנכס. אם מחיר הדירה הוא מיליון שקלים, תצטרכו להביא הון עצמי של מאה אלף שקל לפחות ותוכלו לקבל מימון של כל יתר הסכום הנדרש. אם מחיר הנכס הוא מעל 1.8 מיליון, יהיה ניתן לקבל אחוז מימון מקסימלי של 75% ולא יהיה ניתן ליהנות ממשכנתא בתנאים מועדפים.

ריבית משכנתא מחיר למשתכן

ככל שאחוז המימון במשכנתא הוא גבוה יותר, כך גם גובה הריבית הנלווית יתייקר. ולכן, אמנם תנאי משכנתא מחיר למשתכן מציעים אחוזי מימון גבוהים, אך מי שיכול להסתדר עם אחוז מימון נמוך יותר, ירוויח ריבית נמוכה יותר. את גובה הריבית ניתן להוזיל באמצעות משא ומתן עם הבנק המלווה. את זה תנו ליועץ המשכנתאות שלכם לעשות עבורכם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
השאירו פרטים!

למה חשוב לקבל ייעוץ משכנתאות?

בין אם מדובר על משכנתא מחיר למשתכן או דירות שמקורן אינו בהגרלות, יועץ משכנתאות שילווה אתכם לאורכו של התהליך הוא גורם חיוני שיחסוך לכם זמן רב. במילים פשוטות, יועצי משכנתאות הם האנשים שעוזרים לכם למצוא את המשכנתא הטובה ביותר עבורכם. היועצים מכירים את השוק ויש להם הבנה טובה בתחום, יודעים למה צריך לשים לב בתהליך קבלת משכנתא ומכירים את מסלולי המשכנתאות השונים על סוגיהם.

לסיכום, מחיר למשתכן היא תוכנית ממשלתית המסייעת לזוגות צעירים ומשפרי דיור לרכוש דירה במחיר נגיש. המשכנתא לרוכשים במסגרת התוכנית זוכה לתנאים מועדפים. יש כאן סיכון של ריבית יקרה ומי שחשוב לו לקבל הלוואה משתלמת, יפנה להתייעץ עם יועץ משכנתאות מוסמך לקבלת הכוונה מקצועית עוד לפני הרכישה ובמהלכה.

רוצים לקבל הצעת מחיר מיועץ משכנתאות? יש לכם שאלות בנושא משכנתא מחיר למשתכן? השאירו פנייה כאן באתר ונחזור אליכם בהקדם עם פרטים 🙂

כתבנו גם על הנושאים הבאים:

אהבתם את המאמר?

נשמח שתדרגו אותו 🙂

דירוג ממוצע 5 / 5. 1

אורן טסלר- משכנתא ליין
אורן טסלר- משכנתא ליין

יועץ משכנתאות מנוסה והבעלים של חברת "משכנתא ליין". אורן והצוות סייעו במהלך השנים ללקוחות רבים בקבלת משכנתא בתנאים מצוינים, תוך חיסכון והוזלה של עשרות אלפי שקלים בהחזר החודשי. הצוות שלנו מאמין בליווי אישי, שקיפות מול הלקוח וניהול משא ומתן מול מספר בנקים שונים, עד לקבלת העסקה הטובה ביותר ללקוחותינו.

אהבתם? שתפו את המאמר!
מרבית המשכנתאות הניתנות על ידי הבנקים, הן לבעלי דירה יחידה והן למשפרי דיור ומשקיעים הינן מה שמכונה "משכנתא בדרגה ראשונה". כלומר הנכס
הלוואת בולט מכונה גם הלוואת בלון. כאשר לווה צריך כסף נזיל אך הוא יודע שהוא יקבל סכום זהה לסכום ההלוואה בעוד תקופה
כחלק מההתקדמות בחיי משפחה פעמים רבות בעלי דירה מעוניינים לעבור לנכס טוב יותר מבחינת סביבת המגורים, מספר החדרים וכן הלאה. כאשר מדובר
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות