משכנתא לזוגות צעירים

תוכן עניינים
לייעוץ ראשוני
השאירו פרטים ונחזור אליכם

זוגות צעירים רבים מגיעים למעמד החתימה על הלוואת המשכנתא ללא כל ידע מקדים. אם גם אתם מתכננים לקחת הלוואת משכנתא לרכישת דירה בעתיד הקרוב, הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים שאתם חייבים להכיר על ההלוואה הגדולה ביותר בחייהם של רבים – הלוואת המשכנתא. באופן מפליא, אנשים רבים בוחרים להשקיע את זמנם ומרצם בחיפושים אחר הרהיט הטוב ביותר או אחר הבגד המרשים ביותר בעוד שלהלוואת הענק שצפויה ללוות אותם לעוד מספר עשורים, הם ניגשים ללא כל עבודת הכנה נדרשת. חשוב לכם להגיע מוכנים למעמד החתימה? אל תוותרו על קריאת השורות הבאות.

 

הלוואה גדולה למשך שנים ארוכות – משכנתא לזוגות צעירים מלווה רבים מהם במשך מספר עשורים!

תחילה חשוב לפתוח בהיכרות בסיסית עם תנאיה של הלוואת המשכנתא. הלוואת משכנתא היא הלוואת ענק הכוללת סכומי כסף גדולים בפריסת תשלומים של עשרות שנים. הבנקים בישראל ובעוד לא מעט מדינות בכל רחבי העולם, מעניקים לאזרחים הלוואת משכנתא לטובת רכישת דירת מגורים. הלוואה זו ניתנת במסגרת ברורה של לא מעט תנאים, מסלולים ואפשרויות קיימות. בשורות הבאות נרחיב אודות התנאים והמסלולים הקיימים בהלוואת משכנתא לזוגות צעירים.

משכנתא לזוגות צעירים

משכון הנכס לטובת הבנק – מה עלול לקרות במידה ולא תצליחו לעמוד בכל שנות ההחזרים החודשיים שלכם?

רגע לפני שנכיר את כל תנאיה המרכזיים של ההלוואה, חשוב להבין נקודה חשובה. בניגוד למקובל לחשוב, דירת מגורים שנרכשת בעזרת אחוז מימון גבוה של הלוואת המשכנתא אינה באמת שייכת לרוכש. כלומר, באופן רשמי רוכש הנכס הוא בעליה ושמו מופיע בכל הרישומים. אך בפועל, הבנקים משעבדים לרשותם את הנכסים במטרה לקבל בטוחה לקבלת כספם. הלוואת המשכנתא היא הלוואה ברמת סיכון גבוהה במיוחד. הלוואה ארוכת שנים הכוללת סכומי כסף גדולים במיוחד מעמידה בספק את יכולת הלווים לעמוד בכל שנות ההחזרים. אחד מכללי האצבע המרכזיים במתן הלוואות הוא – ככל שההלוואה בעלת סיכון גבוה יותר, כך הריבית שתידרש בתמורתה תהיה גבוהה יותר. אם כך איך בכל זאת ריבית המשכנתא נחשבת לריבית הנמוכה ביותר? בעזרת שתי בטוחות מרכזיות שמקטינות משמעותית את רמת הסיכון במתן ההלוואה.

 

בטוחות הבנק במתן הלוואת משכנתא לזוגות צעירים:

  • משכון הנכס הנרכש 

הבטוחה הראשונה היא משכון הנכס שנרכש בעזרת כספי ההלוואה. במטרה למזער סיכונים, הבנקים משעבדים לטובתם את הנכסים שנרכשים בעזרת כספי ההלוואה, כך שגם אם הלווים לא יצליחו לעמוד בשנים ארוכות של החזרים, בכל שלב הבנק יוכל למכור את הנכס ולהשיב לעצמו את כל כספו. בטוחה זו מורידה את רמת הסיכון באופן משמעותי.

  • ביטוח משכנתא לזוג הרוכש

הבטוחה השניה היא ביטוח משכנתא לזוגות צעירים. כל לווה נדרש על ידי הבנק לערוך ביטוח משכנתא. ביטוח זה כולל שני סעיפים מרכזיים, והם: ביטוח מבנה וביטוח חיים. הביטוחים הללו נועדו להבטיח שגם אם חלילה אחד מהלווים נפטר במרוצת כל שנות ההחזרים, הביטוח יכסה עבור הלווה הנותר את כל סכום המשכנתא שנשאר. כמו כן אם תחול פגיעה משמעותית בערך המבנה (בעקבות שריפה, רעידת אדמה או שלל נסקי טבע), חברת הביטוח תוכל לשלם את תמורת המבנה.

במילים אחרות, הבנקים מצליחים להפוך את ההלוואה המסוכנת להלוואה בטוחה במיוחד בעזרת הבטוחות שהובאו מעלה, מה שמאפשר את הריביות האטרקטיביות של ההלוואה. כעת, חשוב שתכירו כמה מהתנאים הבסיסיים של ההלוואה.

הלוואה ל 30 שנה ועד כ 75% משווי הנכס – חשוב להבהיר כי השווי נקבע על בסיס הערכת שמאי ולא על בסיס מחיר הרכישה!

הלוואת המשכנתא מאפשרת ללווים לקבל סכומי כסף גדולים לטובת רכישת דירה. כמה גדולים? עד כ 75% מערך הנכס שנרכש. חשוב להדגיש כי 75% מערך הנכס שהוערך על ידי שמאי מקצועי, ולא 75% מסך מחיר הרכישה. אם אתם מתכננים לעשות שימוש באחוז מימון גבוה, מומלץ להסתייע בשמאות מוקדמת במטרה לוודא שתוכלו לקבל מהבנק את הסכום הנדרש לרכישה. ההלוואה הגדולה ניתנת לפריסת תשלומים ארוכת שנים. כמה ארוכה? עד 30 שנה מרגע קבלת ההלוואה. פריסה ארוכת שנים מאפשרת ללווים ליהנות מסכוני כסף גדולים שיתורגמו בהחזר חודשי יחסית נמוך. יש נכס שאתם מתכננים לרכוש וכל שנותר לכם זה לקדם את הלוואת המשכנתא? בשורות הבאות נביא דגשים חשובים אודות המסלולים הקיימים.

 

הלוואת משכנתא כוללת מגוון רחב של מסלולים – הכירו את ההבדלים המרכזיים בין המסלולים השונים!

הלוואת משכנתא לזוגות צעירים כוללת מגוון רחב של מסלולים קיימים. ההבדלים בין המסלולים השונים באים לידי ביטוי בגובה הריביות, ברמות הסיכון, בתנודתיות לאורך השנים, בשלל הצמדות ובאפשרויות פירעון מוקדמות. בעזרת בחירה נכונה של מסלולים ניתן להרכיב תמהיל משכנתא ייעודי לכל לקוח. רוצים לבחור נכון את התמהיל המדוייק ביותר עבור הצרכים שלכם? יועץ משכנתאות פרטי הוא איש המקצוע עבורכם.

 

כדאי להסתייע באיש מקצוע המכיר את כלל המסלולים על בוריים – מה ההבדל בין יועץ פרטי לבין יועץ בנקאי?

חשוב להדגיש כי ישנם הבדלים מהותיים בין יועץ משכנתאות פרטי לבין יועץ המשכנתאות מטעם הבנק. הבנקים השונים מעמידים לרשות הציבור יועצי משכנתאות מטעמם. ברוב המקרים היועצים הללו משרתים את צורכי הבנק יותר מאשר את צורכי הלקוח. רוצים יועץ מקצועי שישרת את הצרכים שלכם ויבטיח לכם את התנאים הטובים ביותר? יועץ פרטי הוא התשובה עבורכם.

 

יועץ משכנתאות פרטי משרת את צורכי לקוחותיו בלבד, מרכיב עבורם תמהיל ייעודי וחוסך להם עשרות אלפי שקלים בתום כל תקופת ההחזרים – אל תוותרו על יועץ מקצועי!

יועץ משכנתאות פרטי ומקצועי יערוך עם הלווים שיחת היכרות כלכלית במטרה להתאים עבורם תמהיל ייעודי. בין הדגשים שהוא יביא בחשבון בהרכבת התמהיל – גובה המשכורות, גובה ההתחייבויות הקיימות, צפי לגידול בהכנסות, צפי להתרחבות המשפחה, צפי לרכישות גדולות בעתיד הקרוב, רמת סיכון נוסכמת ועוד. בעזרת כלל המשתנים הללו יועץ המשכנתאות ידע להרכיב עבור כל לקוח תמהיל ייעודי שישרת את צרכיו על הצד הטוב ביותר. מעבר להרכבת תמהיל מדוייק, יועץ המשכנתאות עורך עבור הלווים משא ומתן עם כל הבנקים במטרה לקבל את התנאים הטובים ביותר בשוק. ברוב המקרים היועצים חוסכים ללקוחות שלהם עשרות אלפי שקלים בסיכום כל שנות ההחזרים.

אהבתם את המאמר?

נשמח שתדרגו אותו :)

דירוג ממוצע 0 / 5. 0

אהבתם? שתפו את המאמר!
אורן טסלר- משכנתא ליין
אורן טסלר- משכנתא ליין

יועץ משכנתאות מנוסה והבעלים של חברת "משכנתא ליין". אורן והצוות סייעו במהלך השנים ללקוחות רבים בקבלת משכנתא בתנאים מצוינים, תוך חיסכון והוזלה של עשרות אלפי שקלים בהחזר החודשי. הצוות שלנו מאמין בליווי אישי, שקיפות מול הלקוח וניהול משא ומתן מול מספר בנקים שונים, עד לקבלת העסקה הטובה ביותר ללקוחותינו.

אורן טסלר- יועץ משכנתאות
אורן טסלר - יועץ משכנתאות
לייעוץ ראשוני
השאירו פרטים ונחזור אליכם
אזורי שירות
שבהם אנו עובדים
מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:
לשיחה ראשונית ללא התחייבות חייגו עכשיו:
כיום, זוגות רבים מעוניינים לרכוש דירה באמצעות לקיחת משכנתא. לעיתים קרובות, מדובר על זוגות שאינם נשואים. האם זוג לא נשוי יכול לקבל
מרבית המשכנתאות הניתנות על ידי הבנקים, הן לבעלי דירה יחידה והן למשפרי דיור ומשקיעים הינן מה שמכונה "משכנתא בדרגה ראשונה". כלומר הנכס
הלוואת משכנתא לעולים חדשים כוללת תנאים אטרקטיביים במיוחד. עולים חדשים רבים כלל לא מודעים לכל ההטבות המגיעות להם בהליך הלוואת המשכנתא, מה
החיים בישראל יכולים להיות לא פשוטים ורבים מסתבכים בחובות ומוצאים את עצמם בסטטוס של מוגבלים בבנקים. יש לציין כי ההגבלות השונות נשמרות