משכנתא ליחיד

תוכן עניינים
לייעוץ ראשוני
השאירו פרטים ונחזור אליכם

מתכננים לקחת הלוואת משכנתא כיחידים? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. אנשים רבים טועים לחשוב שלא ניתן לקבל הלוואת משכנתא כיחידים. בשורות הבאות נכיר מקרוב את לשון החוק באשר ליחידים המגיעים לקבלת ההלוואה. כמו כן בשורות הבאות נכיר דגשים חשובים אודות ההלוואה הגדולה והמשמעותית ביותר בחייהם של רבים, הלוואת המשכנתא. אנשים רבים מגיעים למעמד החתימה על ההלוואה הגדולה ביותר בחייהם ללא היכרות בסיסית עם כללי ההלוואה ואפשרויותיה השונות. היכרות עם דגשים חשובים וטיפים מעשיים תסייע לכם לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים במרוצת כל שנות החזרי ההלוואה. רוצים ליהנות מהלוואה מיטבית בתנאים הטובים ביותר? כדאי שתפנו את הדקות הקרובות ותקראו את השורות הבאות.

הכירו מקרוב את כל הדגשים החשובים אודות הלוואת המשכנתא

כפי שציינו מעלה, הלוואת המשכנתא היא ההלוואה הגדולה והמשמעותית ביותר בחייהם של רבים. לכן, חשוב להתייחס אליה בכובד ראש ובמלוא הרצינות הנדרשת. כמו כן חשוב לדעת כי בהלוואה זו משולבים שלל מסלולים לבחירה בריביות משתנות. בחירה נכונה של מסלולים ייעודיים עבור הצרכים שלכם תאפשר לכם להשלים את כל שנות ההחזרים ברווחה כלכלית וללא דוחק. מעבר ליכולתכם להשלים את תשלומי ההחזרים ולפרנס את משפחתיכם בכבוד, ניהול משא ומתן אפקטיבי יאפשר לכם לחסוך כסף רב. אז איך עושים את זה? בפסקה הבאה נכיר כמה מהתנאים המשמעותיים ביותר של ההלוואה.

  • תנאי המימון 

אחד מהתנאים המשמעותיים ביותר בקבלת הלוואת המשכנתא הוא אחוז המימון. מתכננים לקנות דירה ראשונה? מגבלת המימון שלכם היא עד 75% משווי הנכס. יש ברשותכם דירה ואתם מתכננים לרכוש דירה שניה? בעזרת ההלוואה תוכלו לקבל עד 50% משווי הנכס השני. אך לפני שאתם ממהרים לחתום על חוזה מכר בחישוב של מימון מקסימלי, חשוב שתכירו את הסייגים המרכזיים לאחוזי המימון.

הבנקים יעניקו ללווים עד 75% מהערכת שמאי מקצועי חשוב להדגיש כי הבנק לא מתיחס למחיר בו רכשתם את הדירה. מחיר זה אינו רלוונטי עבורם. המחיר הקובע לעניין אחוזי המימון הוא הערכת השמאי. כלומר, אם רכשתם דירה ב 1,500,000 שקלים אך השמאי העריך את שוויה בכ 1,400,000 שקלים בלבד, המימון המקסימלי שתוכלו לקבל הוא 75% מ 1,400,000 שקלים. נתון זה מייצר פעמים רבות פערים תקציביים משמעותיים. מה עושים? כל עוד אתם חושבים ללוות כ 75% משווי הנכס, קיימ חשיבות רבה לערוך שמאות מוקדמת. שמאות זו תאפשר לכם להכיר בערך הנכס על פי שמאי עוד לפני חתימת חוזה מכר.
הבנקים יעניקו ללווים הלוואה המאפשרת החזר חודשי שלא יעלה על כ 35% מההכנסה הפנויה חשוב לדעת כי הבנקים מתייחסים בכובד ראש ליכולות ההחזר של כל לווה. הבנקים אמנם מאפשרים ללווים ליהנות מ 75% מימון, אך לא כל לווה יוכל ליהנות ממימון מקסימלי. הבנק מגביל את ההחזר החודשי של כל לווה לעד 35% מסך ההכנסה הפנויה. אם ההחזר החודשי גבוה מכך, הבנק לא יאשר את מתן ההלוואה.
  • פריסת התשלומים 

הלוואת משכנתא ליחיד ולזוגות מתאפיינת באפשרות לפריסת תשלומים למשך שנים ארוכות. לכמה שנים? עד 30 שנות החזרים לכל היותר. לא יודעים מהם השיקולים שחשוב להביא בחשבון שבוחרים את פריסת שנות ההחזרים? ראשית, ככל שפריסת ההחזרים ארוכת שנים יותר, כך שיעור ההחזר החודשי נמוך יותר. חשוב לכם לנהל את חיי השגרה ברווחה כלכלית? ייתכן שמסלול ארוך שנים הוא התשובה הטובה ביותר עבורכם. מנגד, ככל שפריסת ההחזרים קצרת שנים יותר, כך הריביות המשולמות עבור ההלוואה נמוכות יותר. חשוב לכם לשלם כמה שפחות ריביות? כדאי שתשקלו לקצר את שנות ההחזרים שלכם.

משכנתא ללווה יחיד – בתנאים זהים לתנאים המוענקים לזוגות!

בניגוד לדעה הרווחת כי הלוואת משכנתא היא הטבה המוענקת לזוגות בלבד, חשוב להדגיש כי ישנם יחידים רבים שבוחרים בהלוואה זו. הלוואת המשכנתא היא הלוואה הניתנת לכל דורש העומד במסגרת התנאים שהובאו מעלה. יחד עם זאת חשוב לומר כי יחידים המגיעים לקבלת הלוואת משכנתא ליחיד, נבחנים בקפידה רבה יותר על ידי הבנקים. הסיבה המרכזית לכך היא העובדה כי רמת הסיכון גבוהה יותר. יחיד שחי ממשכורת אחת בלבד חשוף לשינויים כלכליים רבים בהשוואה לזוג המשתכר משתי משכורות שונות.

משכנתא ליחיד

מתכננים לקחת הלוואת משכנתא ליחיד בעתיד הקרוב?

הנה לכם כמה מהטיפים החשובים ביותר שיעזרו לכם למקסם את תנאי ההלוואה:

  1. ישנם בנקים רבים המציעים הלוואות משכנתא. נתון זה מאפשר לכם לערוך משא ומתן עיקש עם הבנקים השונים להוזלה משמעותית של עשרות אלפי שקלים.
  2. ישנם מסלולי הלוואה רבים ושונים. חשוב לבחור נכון את המסלולים המדוייקים ביותר עבור הצרכים שלכם.
  3. מתכננים למכור את הנכס בעתיד הקרוב? כדאי לוודא שהקנסות שלכם על פירעון מוקדם יהיו נמוכות ככל הניתן.
  4. חשוב להכיר את דירוג האשראי שלכם לפני קבלת ההלוואה. אם הדירוג שלכם גבוה, יכולת המיקוח שלכם תהיה גבוהה יותר.
  5. עובדי מדינה? מרבית הבנקים אוהבים לתת משכנתאות לעובדי מדינה, מה שיאפשר לכם לנצל זאת למיקוח בריא. הסיבה לכך היא יציבות המשכורת האופיינית לעובדים אלה

היעזרו ביועץ משכנתא ללקיחת משכנתא ליחידים

לסיום, חשוב שתכירו את הדרך הטובה, המהירה, הנוחה והבטוחה ביותר לקחת את ההלוואה הגדולה ביותר בחייכם. כיום יש לא מעט יועצי משכנתאות פרטיים המציעים ליווי צמוד של לקוחות עד לקבלת מלוא סכום ההלוואה. יועצי משכנתאות פרטיים מכירים היטב את כל המסלולים הקיימים, מכירים את הריביות הנמוכות ביותר שניתן לקבל מהבנקים השונים ומכירים את כל שלבי התהליך על בוריים.

בניגוד ליועצים השונים של הבנקים, היועצים הפרטיים משרתים אך ורק את הצרכים שלכם. רבים שבוחרים להסתייע בשירותם נהנים מחסכונות גדולים של עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

מעבר לכך, היועצים הפרטיים עורכים היכרות כלכלית עמוקה בכדי להכיר את יכולת ההחזר של הלווה למטרת הרכבת תמהיל ייעודי. תמהיל ייעודי מביא בחשבון את היכולת הכלכלית של הלווה, את הצפי הכלכלי לשנים הקרובות, את סכום ההחזר המקסימלי ועוד מגוון דגשים חשובים שמבטיחים החזר נוח ומדוייק.

אורן טסלר- משכנתא ליין
אורן טסלר- משכנתא ליין

יועץ משכנתאות מנוסה והבעלים של חברת "משכנתא ליין". אורן והצוות סייעו במהלך השנים ללקוחות רבים בקבלת משכנתא בתנאים מצוינים, תוך חיסכון והוזלה של עשרות אלפי שקלים בהחזר החודשי. הצוות שלנו מאמין בליווי אישי, שקיפות מול הלקוח וניהול משא ומתן מול מספר בנקים שונים, עד לקבלת העסקה הטובה ביותר ללקוחותינו.

אהבתם? שתפו את המאמר!
משכנתאות חוץ בנקאיות הן חלופה אטרקטיבית, עבור חלק מהאנשים, להלוואות בנקאיות מסורתיות. משכנתאות אלו מציעות לעיתים ריביות נמוכות יותר ותנאים גמישים כמו
הליכי גירושין יכולים להכניס את החיים למערבולת של שינויים וטלטלה – בחיים האישיים, בחיי הרגש וגם בהיבטים הפרקטיים של החיים, כמו פרנסה,
שוק הנדל"ן הוא מאפיקי ההשקעה המרכזיים בישראל כאשר דירות מגורים הם הנכס הרלוונטי ביותר למרבית המשקיעים. התשואה הפוטנציאלית על קניית דירה להשקעה