משכנתא לכל מטרה

תוכן עניינים
לייעוץ ראשוני
השאירו פרטים ונחזור אליכם

תהליך נטילת המשכנתא יכול להיות מרתיע, במיוחד אם מדובר בדירה הראשונה שאתם רוכשים. אם אתם מחפשים משכנתא לרכישת דירה, אין ספק שתצטרכו לעשות איזשהו מחקר ולמצוא את בנק המשכנתאות הטוב ביותר למצב הפיננסי שלכם, בהתאם לנכס שתרצו לרכוש, בהתאם להתחייבויות הכלכליות העתידיות והנוכחיות שלכם וכו’. היכן מתחילים? במדריך הבא לפניכם, המשיכו לקרוא.

בין אם מגוללים בגוגל מידע לגבי ריבית משכנתא לכל מטרה או הלוואת משכנתא לכל מטרה, משכנתא היא הלוואה שלוקחים בד”כ מבנק המשכנתאות. אמנם חלק מהאנשים בוחרים ללוות כספים משמעותיים מגורמים חוץ בנקאיים, אבל יש לכך סט יתרונות וחסרונות נפרדים שחשוב לשקול לפני שעושים זאת. ברוב הכמעט מוחלט של המקרים, רוכשי דירות יבחרו להישען על בנק המשכנתאות כאשר מדובר על לקיחת הלוואות שלוקח כ-25 – 30 שנים להחזירן. מה חשוב לדעת בנושא? המידע לפניכם.

משכנתא לכל מטרה

מה זה בעצם משכנתא? 

משכנתא לכל מטרה היא הלוואה המשמשת לרכישת נדל"ן, או לחילופין, למימון הקמת פרויקט או מיזם נדל"ן. הכסף שנלווה בדרך כלל מוחזר עם ריבית על פני תקופה, לרוב 30 שנים. משכנתאות נלקחות בדרך כלל כנגד ערבונות שונים, לרבות ערבונות בצורה של נכסים אחרים אשר בבעלותם של מבקשי המשכנתא..

כמו כן, רוכשי הדירות בדרך כלל נאלצים לשלם עמלות עבור ייעוץ משכנתאות, ביטוח חיים, ביטוח משכנתאות ועלויות נוספות הנלוות לתהליך נטילת המשכנתא. כיום, נטילת המשכנתא הפכה לקלה יותר בגלל ההתקדמות הטכנולוגית. עם מחשבוני משכנתאות מקוונים, למלווים יש בימינו גישה לכל המידע שהם צריכים בקצות אצבעותיהם.

נטילת משכנתאות בעולם המודרני המקוון 

בעולם המודרני המקוון, נטילת משכנתא הפכה להיות הרבה יותר נגישה, מהירה וקלה, בעוד כי ישנן בימינו חברות פרטיות אשר מספקות הרבה יותר מייעוץ משכנתאות. ייעוץ משכנתא זה דבר אחד, אבל התהליך של קבלת המשכנתא יכול להיות מאוד מורכב ומייגע. ולכן מומלץ לקבל סיוע מחברה חיצונית שמספקת ליווי מלא ומקיף לכל אורך התהליך.

מעבר לכך, בעולם של היום ישנם גם סוגי משכנתא לכל מטרה, לרבות הלוואות פרטיות מגורמים חוץ בנקאיים, הלוואות חברתיות לכל מטרה (כן, יש כזה דבר) ואפילו הלוואות מהירות אונליין. כך או כך, חשוב לבצע בדיקת נאותות מראש ולוודא כי הגורמים שמהם אתם מלווים הם אכן לגיטימיים.

מה הריביות של על משכנתאות? 

כאשר מדובר על ריבית משכנתא לכל מטרה, חשוב להבין כי הלוואת משכנתא לכל מטרה משתנה ממקרה למקרה. בעוד כי הריבית של המשכנתא במסלול השקלי הצמוד יכולה לעמוד על כ-3.43%, במסלול הלא צמוד הריבית יכולה לעמוד על כ-4.52%.

מכיוון שהריבית על המשכנתא משתנה ממקרה למקרה, יהיה חשוב לקבל ייעוץ משכנתאות כדי לבנות את תמהיל המשכנתאות המומלץ ביותר למצבכם הפיננסי. ולאחר שהבנו זאת, בואו נבין למי משכנתא עשויה להתאים.

למי עשויה להתאים משכנתא? 

ישנם גורמים רבים ושונים שכדאי לקחת בחשבון לפני שתחליטו אם אתם נחשבים מועמדים “טובים” ללקיחת למשכנתא. הגורמים האלו כוללים את ההכנסה שלכם, דירוג האשראי שלכם, סוגי וכמויות החובות הנוכחיים שיש לכם, צפי להכנסות עתידיות כמו קידום בעבודה, צפי להוצאות עתידיות כמו התרחבות משפחה ועוד.

אם יש לכם הכנסה קבועה ודירוג אשראי טוב (מעל 750 נקודות), ואם יש לכם תעסוקה קבועה ואפילו צפי לקידום עתידי בעבודה, ייתכן שמשכנתא יכולה להתאים לכם. כמו כן, תצטרכו כמובן להחזיק ביכולת להחזיר את ההלוואה חודש בחודשו לבנק המשכנתאות.

יתרונות לקיחת משכנתא ושלביה

יתרונות לקיחת משכנתא הם ברורים והם טמונים בעובדה, שתוכלו להרשות לעצמכם לרכוש את הדירה שאתם רוצים לרכוש. בתוך כך, תהליך קבלת ההלוואה כרוך, קודם כל, הקבלת אישור עקרוני למשכנתא (מה שתוכלו לעשות אפילו דרך אפליקציית הבנק בנייד שלכם בד”כ). האישור העקרוני למשכנתא קובע את זכאותכם להלוואה ומסייע לבנק גם לקבוע את דירוג האשראי שלכם. זאת, כדי שיוכל הבנק להציע לכם את הריבית הטובה ביותר למצבכם הפיננסי.

במקביל, תהליך הבקשה כולל הגשת כל המסמכים הדרושים ומילוי טפסים מקוונים בחלק מהבנקים עם מידע אישי, פרטי תעסוקה והיסטוריית הכנסה, צפי הכנסות עתידיות ועוד. בנוסף לכך, תמיד יהיה חשוב לקבל ייעוץ משכנתאות מיועץ פרטי. בשונה מיועצי הבנק, היועץ הפרטי ידאג לאינטרסים שלכם ולא לאינטרסים של בנק המשכנתאות.

אהבתם את המאמר?

נשמח שתדרגו אותו :)

דירוג ממוצע 5 / 5. 1

אהבתם? שתפו את המאמר!
אורן טסלר- משכנתא ליין
אורן טסלר- משכנתא ליין

יועץ משכנתאות מנוסה והבעלים של חברת "משכנתא ליין". אורן והצוות סייעו במהלך השנים ללקוחות רבים בקבלת משכנתא בתנאים מצוינים, תוך חיסכון והוזלה של עשרות אלפי שקלים בהחזר החודשי. הצוות שלנו מאמין בליווי אישי, שקיפות מול הלקוח וניהול משא ומתן מול מספר בנקים שונים, עד לקבלת העסקה הטובה ביותר ללקוחותינו.

אורן טסלר- יועץ משכנתאות
אורן טסלר - יועץ משכנתאות
לייעוץ ראשוני
השאירו פרטים ונחזור אליכם
אזורי שירות
שבהם אנו עובדים
מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:
לשיחה ראשונית ללא התחייבות חייגו עכשיו:
לפני מספר שנים החלו להתקבץ קבוצות שבחרו לרכוש נדל"ן יחד, בשיטת קבוצת רכישה. קבוצות רכישה רבות קמו כמו פטריות אחרי הגשם במטרה
רובנו מכירים את הלוואת המשכנתא אשר ניתנת לקניית דירה ובתמורתה נדרש הלווה להחזיר סכום קטן כמדי חודש במשך שנים רבות ופעמים רבות
משכנתא לסגירות חובות היא פתרון מעולה לאנשים שמחפשים הלוואה מהבנק בתנאים נוחים וטובים כדי לסגור חובות ולסדר את מצבם הכלכלי. לפניכם סקירה