מחשבון משכנתא

תוכן עניינים
לייעוץ ראשוני
השאירו פרטים ונחזור אליכם

אם אתם מעוניינים לבדוק איזו משכנתא מתאימה לכם, אתם חייבים להכיר מספר כלים פיננסיים שונים שיש כיום בשוק, באמצעותם תוכלו לחשב עלויות נטילת משכנתא. למשל, מחשבון משכנתא שמאפשר לכם להיכנס לנבכי החישובים של לקיחת אחת ההלוואות הכי משמעותיות בחייכם. 

מחשבון משכנתא הוא, כאמור, מוצר וכלי פיננסי שמאפשר לכם להזין את כל הגורמים שמשפיעים ומשליכים על גובה ההחזרים החודשיים העתידיים שלכם לאחר נטילת משכנתא. בתוך כך, תוכלו להבין מהו ההחזר החודשי המקסימלי המומלץ למצבכם הפיננסי, כמו גם לקבל אומדן חינם לגבי גובה המשכנתא שתוכלו לקחת. במה עוד יסייע לכם מחשבון משכנתא? המשיכו לקרוא את המדריך הבא לחישוב החזרים חודשיים על משכנתאות בצורה חסכונית ויעילה.

 

מחשבון משכנתא

מה אפשר לעשות עם מחשבון משכנתא? 

מחשבון משכנתאות יכול לעזור לכם בדרכים שונות. למשל, מעוניינים להזין סכום משכנתא רצוי, ואז לקבל אפשרויות החזר חודשי עבור הנכס שאתם שואפים לרכוש? אין שום בעיה, מחשבון משכנתא יציג עבורכם את ההחזר החודשי, וזאת תוך חישוב ריבית משכנתא וכן מדד ויתרת הלוואה.

ברוב המקרים מחשבון משכנתא מבסס את הנתונים שלו לפי לוח סילוקין, שפיצר או קרן שווה, בעוד כי מחשבון משכנתאות מאפשר לכם להפיק ממנו גם תועלת נוספת. לדוגמה, תוכלו להשתמש במחשבון כדי לבדוק לכמה שנים אפשר, מומלץ וכדאי לפרוס את ההחזרים החודשיים שלכם.

לפי מה מחשבוני משכנתאות מציגים נתונים?

את עלויות ההחזרים החודשיים, כלומר המשכנתא, המחשבון מראה לפי משך התקופה שבה היא תשולם. כמו כן, מחשבון משכנתאות מציג נתונים לפי גובה וכמות הריבית שאותה משלמים וכן גובה ההחזר החודשי. נוסף על כך, ניתן להיעזר במחשבונים אלו גם כדי לבנות תמהיל משכנתאות שיהיה הכי מותאם לצרכים הכלכליים שלכם וליכולות הפיננסיות שלכם.

בדרך כלל, ברוב מחשבוני המשכנתאות החישובים מבוססים על מידע אשר נאסף בידי צוות פיננסי כזה או אחר. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי הנתונים וכן החישובים לא לוקחים בחשבון שינויים ומגמות משתנות כמו מדד, ריבית וכן פקטורים משתנים אחרים (כמו ריבית אשר צמודה למדד המט"ח).

עד כמה ניתן להסתמך על מחשבוני משכנתאות? 

אמנם הנתונים המוצגים על ידי מחשבוני משכנתא הם די חופפים ומייצגים את המציאות, אבל חשוב להבין שהחישובים הם בגדר אומדן בלבד, וככה יש להתייחס אליהם – בתור המלצה גרידא. אם אתם מחפשים להיחשף בפני נתונים וחישובים אמיתיים וחופפים במדויק למציאות הכלכלית האישית שלכם, יהיה עליכם לקבל ייעוץ משכנתאות מאת יועץ משכנתא מוסמך.

כלל האצבע הוא, שככל שתזינו נתונים שיותר משקפים את המציאות הכלכלית האמיתית שלכם, ככה מחשבוני המשכנתא יהיו מדויקים יותר בנתונים והמספרים שיחשפו בפניכם. חשוב לא לנסות לעגל פינות או לייפות את המציאות, כי בסופו של דבר אתם תשקרו רק לעצמכם, ככה שאין טעם.

סוגי חישובים של מחשבון משכנתא 

מחשבון המשכנתא מאפשר 2 סוגים עיקריים של חישובים, כאשר החישוב הראשון הינו חישוב של ההחזר החודשי על המשכנתא העתידית שלכם. כפועל יוצא מכך, תוכלו לברר גם כמה החזרים חודשיים ידרשו עד להשלמת החזר המשכנתא בכללותה.

חישוב נוסף שמאפשרים מחשבוני משכנתא הוא, החישוב של סכום המשכנתא המומלץ לכם לפי הנתונים הפיננסיים שאתם מזינים במחשבון. תוכלו לבחור את מספר ההחזרים החודשיים שאתם שואפים להחזיר, כמו גם סכומם, ולבדוק אם זה אכן ריאלי בהתחשב בפיננסיות שלכם.

חישוב העלות הכוללת של משכנתאות

הקרן, הריבית וההצמדה הם כולם פקטורים אשר משליכים ומשפיעים על גובה המשכנתא, כמות ההחזרים החודשיים שהיא מצריכה, הגובה של ההחזרים וכולי. ובדיוק בכך מחשבון משכנתא מסייע, הוא מסייע ללקוח להבין מה גובה המשכנתא שיעמוד בתשלומיה בטווח הארוך.

חשוב להבין כי עלותה הכולל של המשכנתא מורכב מכמה גורמים שונים, לרבות ביטוחי חיים שצריך לרכוש, ביטוח דירה, עלויות ייעוץ משכנתאות ועוד. אלו הם חישובים שמחשבוני משכנתאות בדרך כלל לא מציגים, מכיוון שאת העלויות האלו אפשר לברר בקלות תוך חיפוש קצרצר בגוגל.

בין אם אתם צריכים לברר מחיר ייעוץ משכנתאות, מחיר ביטוח חיים או עלות ביטוח משכנתא ודירה, ההמלצה הכי נכונה היא לבצע השוואת מחירים בין נותני שירותים פיננסיים שונים. כך תוכלו לדייק את השירות שתקבלו וכן את העלויות שתשלמו עליו.

אורן טסלר- משכנתא ליין
אורן טסלר- משכנתא ליין

יועץ משכנתאות מנוסה והבעלים של חברת "משכנתא ליין". אורן והצוות סייעו במהלך השנים ללקוחות רבים בקבלת משכנתא בתנאים מצוינים, תוך חיסכון והוזלה של עשרות אלפי שקלים בהחזר החודשי. הצוות שלנו מאמין בליווי אישי, שקיפות מול הלקוח וניהול משא ומתן מול מספר בנקים שונים, עד לקבלת העסקה הטובה ביותר ללקוחותינו.

אהבתם? שתפו את המאמר!
רוצים לקחת הלוואת משכנתא לרכישת דירה ולא יודעים איך? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נכיר את כל השלבים ללקיחת הלוואת משכנתא. מעבר
בעמוד זה ריכזנו את כל המידע החשוב בנושא גרירת משכנתא: מה זה בכלל אומר ואיך גוררים משכנתא לנכס אחר, מה השלבים בתהליך,