הקפאת משכנתא

תוכן עניינים

משלמים החזרי משכנתא וזקוקים למסחר חודשי הקפאה? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר על הלוואת המשכנתא, לרבות מגוון רחב של אפשרויות שיעזרו לכם לעמוד בהחזרים החודשיים בהצלחה. אנשים רבים לא מכירים את המסלולים השונים והאפשרויות העומדות לרשותם במסגרת הלוואת המשכנתא, מה שגורם לרבים מהם להתקשות לגמור את החודש. לכן, ריכזנו עבורכם את כל המידע החשוב ביותר שאתם חייבים להכיר בתור משלמי משכנתא או בתור לווים עתידיים שצפויים להצטרף לקבוצת המשלמים בעתיד הקרוב.

הקפאת משכנתא

מחירי הדיור עולים, ואיתם כמות נוטלי המשכנתאות ושיעור ההלוואה הממוצעת!

בשנים האחרונות מחירי הדיור בישראל האמירו בעשרות אחוזים. המחירים הגבוהים מחייבים את מרבית רוכשי הדירות להסתייע בהלוואת משכנתא. גם שיעור ההלוואה גדל בהתמדה ובשנה האחרונה המשכנתא הממוצעת עוברת את רף 900,000 שקלים. ובכל זאת, לווים רבים מגיעים למעמד החתימה על ההלוואה ללא כל ידע בסיסי אודות תנאיה ואפשרויותיה השונות. כמותם, ישנם גם כאלה שלקחו את ההלוואה לפני שנים והם כלל לא מכירים את התנאים וההטבות שיכולים לחסוך להם עשרות אלפי שקלים במרוצת השנים. רוצים לחסוך לא מעט כסף ולהצליח לעמוד בכל שנות ההחזרים בכבוד? המשיכו לקרוא את הפסקאות הבאות.

 

מהי הלוואת משכנתא, ומהם תנאיה ומאפייניה?

ראשית, חשוב שתכירו מקרוב את ההלוואה הגדולה ביותר בחייהם של מרבית הלווים, הלוואת המשכנתא. הלוואת המשכנתא היא הלוואת ענק שמטרתה העיקרית היא לאפשר לרבים לרכוש דירות מגורים. הבנקים בישראל מעניקים לרבים הלוואות משכנתא לטובת רכישת דירת מגורים או נכסים מסחריים שונים. ההלוואה מתאפיינת בסכומי כסף גדולים המחייבים החזרים חודשיים למשך שנים ארוכות. בשורות הבאות נגע בתנאי ההלוואה המדוייקים, כך שתדעו בדיוק כמה אתם יכולים ללוות בהתאם לנכס שלכם ולכמה שנים תוכלו לפרוס את ההלוואה. אך קודם לכן, חשוב שתכירו את המנגנון הייחודי של הלוואה זו.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
השאירו פרטים!

אחד היתרונות הגדולים ביותר של ההלוואה – ריביות נמוכות! הכירו את המנגנון הייחודי של הלוואת משכנתא

אחד היתרונות המרכזיים של ההלוואה הוא הריבית האטרקטיבית שלה. הלוואת המשכנתא היא ההלוואה הזולה ביותר בשוק. אחד מכללי האצבע הבסיסיים ביותר של כל גוף המעניק הלוואות הוא – כגודל הסיכון גובה הריבית. כלומר, ככל שרמת הסיכון גבוהה יותר, כך הריבית הנדרשת עבור ההלוואה גדולה יותר. אם כך איך ייתכן שהלוואת המשכנתא המוענקת בסכומים גבוהים למשך שנים ארוכות ניתנת בריבית נמוכה כל כך? הסיבה לכך היא המנגנון הייחודי של ההלוואה. במסגרת הלוואת המשכנתא הבנק ממשכן לרשותו את הנכס שנרכש. הנכס משמש כבטוחה בעזרתו הבנק יכול להשיב לעצמו את כל כספו בכל רגע שיבחר. הלווה לא מצליח לעמוד בכל שנות ההחזרים? הבנק יוכל למכור את הנכס ולקבל את כספו בחזרה.

 

כעת, חשוב שתכירו כמה מהתנאים הבסיסיים ביותר של ההלוואה

  • הלוואת המשכנתא מאפשרת ללווים לקבל עד 75% מימון משווי דירה ראשונה ועד 50% מימון משווי דירה שניה.
  • הלוואת משכנתא מאפשרת פריסה של התשלומים החודשיים לעד 30 שנה או עד גיל 75, המוקדם מביניהם.
  • הלוואת משכנתא מאפשרת ללווים להחזיר סכום חודשי שאינו עולה על כ 35% מסך ההכנסה הפנויה.

 

עומדים בכל תנאי ההלוואה? כנראה שתוכלו לקבל הלוואה ולעמוד בכבוד בכל שנות ההחזרים!

אתם עומדים בכל התנאים הללו? כנראה שתוכלו לקבל את ההלוואה ותצליחו לעמוד בכל שנות ההחזרים בהצלחה. אז רגע לפני שאתם מגיעים למעמד החתימה על ההלוואה, חשוב שתכירו מספר טיפים חשובים. ראשית, במידה ואתם מתכוונים לקחת אחוז מימון גבוה, מומלץ לערוך שמאות מוקדמת לדירה. אנשים רבים מופתעים לגלות שהבנק לא מעמיד לרשותם את הסכום שהם ציפו בגלל פערים בין השמאות לבין מחיר הרכישה. 75% מימון נקבעים מסך השמאות בלבד. שנית, חשוב לדעת כי ככל שתפרסו את ההלוואה לשנים ארוכות יותר כך ההחזר החודשי שלכם יהיה נמוך יותר. אך מנגד, חשוב להביא בחשבון שהריבית שתשלמו במרוצת השנים תהיה גבוהה יותר.

 

המשפחה התרחבה ואתם מתקשים לעבוד בהחזר החודשי? הכירו את כל הפיתרונות הקיימים לרשותכם

כבר לקחתם הלוואת משכנתא וכעת אתם מתקשים לעמוד בהחזר החודשי? רגע לפני שנגיע לשלב הפיתרונות, חשוב להדגיש כי תופעה זו שכיחה במיוחד. כאמור, הלוואת המשכנתא מתאפיינת בסכומי כסף גדולים ובהחזרים במשך שנים ארוכות. במרוצת השנים ישנם שינויים רבים שעשויים להשפיע על המצב הכלכלי, כמו פיטורין ממקום העבודה, התרחבות המשפחה ועוד. מתקשים לעמוד בתשלומי הלוואת המשכנתא שלכם? בשורות הבאות נכיר כמה מהפיתרונות הטובים ביותר.

 

מתקשים לעמוד בהחזרי ההלוואה? הנה לכם כמה מהפיתרונות השכיחים ביותר:

  • הקפאת משכנתא

אחת האפשרויות שרבים כלל לא מכירים היא האפשרות של הקפאת משכנתא. אפשרות זו מאפשרת ללווים להקפיא את תשלומי המשכנתא למספר חודשים. חשוב להדגיש כי שינוי זה אינו נועד לסייע למשפחות שאינן מצליחות לעמוד בהחזרין מידי חודש, אלא לתת מענה זמני למשפחות שמתקשות כעת אך צופות שינוי בדבר בעתיד הקרוב. סכום כסף גדול צפוי להשתחרר מתוכנית סגורה בעתיד הקרוב או שאתם אמורים ליהנות מהעלאה בשכר בעוד מספר חודשים? בעזרת אפשרות זו של הקפאת משכנתא תוכלו להקפיא את ההחזרים שלכם ולחזור לשלם אחרי העלאת השכר או קבלת הכסף לו חיכיתם. חשוב להדגיש כי ישנם מספר סייגים לפעולה זו וברוב המקרים היא כרוכה בתשלום מסויים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
השאירו פרטים!
  • מחזור משכנתא

פיתרון נוסף ושכיח במיוחד למשפחות שאינן מצליחות לעמוד בהחזרים החודשיים שלהן הוא מחזור משכנתא. הליך מחזור משכנתא מאפשר לשנות את כל תנאיה בכל שלב. במסגרת המחזור, הלווים לוקחים הלוואת משכנתא חדשה ובעזרתה הם מכסים את ההלוואה הישנה. לאחר סיום כל שלבי התהליך הם ישארו עם המשכנתא החדשה בתנאים חדשים בלבד. במסגרת הליך זה ניתן לייצר מגוון רחב של שינויים במטרה להנמיך את ההחזר החודשי ולאפשר מרווח נשימה כלכלי מידי חודש.

 

  • פריסה ארוכת שנים

עוד פיתרון שיכול לעזור לכם להתמודד בכבוד עם כל שנות ההחזרים הוא פריסה ארוכת שנים של ההלוואה. כפי שציינו מעלה, הלוואת המשכנתא מאפשרת לכלל הבוחרים בה ליהנות מפריסת תשלומים של עד 30 שנה או עד גיל 75. פרסתם את ההלוואה שלכם ל 20 שנים בלבד? אם ההחזר החודשי מקשה עליכם לסגור את החודש, חשוב לדעת כי יש באפשרותכם לפרוס את ההלוואה לעוד שנים ארוכות. פריסה ארוכה בכמה שנים נוספות תבטיח לכם הורדה משמעותית בסך ההחזרים החודשיים.

אהבתם את המאמר?

נשמח שתדרגו אותו 🙂

דירוג ממוצע 0 / 5. 0

אורן טסלר- משכנתא ליין
אורן טסלר- משכנתא ליין

יועץ משכנתאות מנוסה והבעלים של חברת "משכנתא ליין". אורן והצוות סייעו במהלך השנים ללקוחות רבים בקבלת משכנתא בתנאים מצוינים, תוך חיסכון והוזלה של עשרות אלפי שקלים בהחזר החודשי. הצוות שלנו מאמין בליווי אישי, שקיפות מול הלקוח וניהול משא ומתן מול מספר בנקים שונים, עד לקבלת העסקה הטובה ביותר ללקוחותינו.

אהבתם? שתפו את המאמר!
במצב אופטימאלי, זוג רוכש נכס רק אחרי שהוא מקבל את התמורה עבור הנכס שהוא מכר. במצב כזה הוא יכול לשלם באופן מיידי
מהו דירוג אשראי וכיצד קשור ללקיחת משכנתא? דירוג אשראי הוא אחד הגורמים החשובים ביותר המשפיעים על סיכוייו של אדם לקבל משכנתא. דירוג
בעשור וחצי האחרונים מחירי הנכסים עלו באופן דרמטי בישראל. עליית המחירים מחייבת רוכשים פוטנציאליים למצוא פתרונות יצירתיים על מנת שיוכלו לממן את
רוצים לקחת הלוואת משכנתא לרכישת דירה ולא יודעים איך? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נכיר את כל השלבים ללקיחת הלוואת משכנתא. מעבר
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות