הלוואת גישור

תוכן עניינים
לייעוץ ראשוני
השאירו פרטים ונחזור אליכם

אנשים רבים כיום בוחרים לעשות שימוש בהלוואת גישור למשכנתא. בעזרת הלוואה זו ניתן לתזמן בנחת את המעבר שלכם לדירה הבאה. המשפחה מתרחבת ואתם מתחילים לחלום על הדירה הבאה שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשורות הבאות נכיר מקרוב את הלוואת הגישור על כלל פרטיה. נגע ביתרונות הגדולים של ההלוואה, נדע למי היא בדיוק מיועדת וכיצד ניתן לעשות בה שימוש מיטבי בעלות מינימלית. אז רגע לפני שאתם מתחילים את הליך חיפוש הדירה הבאה והוצאת דירתכם הנוכחית למכירה, כדאי שתפנו את הדקות הקרובות לקריאה של השורות הבאות.

הלוואת גישור היא הלוואה הניתנת כמענה על פערים תזרימיים – על פי רוב הפערים נוצרים מרכישת דירה חדשה עוד טרם מכירת הדירה הנוכחית

הלוואת גישור היא הלוואה הניתנת כמתן מענה על פערים תזרימיים שעלולים להיווצר בעת מעבר דירה. אחת הדוגמאות השכיחות ביותר לכך היא ניסיון מכירת דירת מגורים ורכישת דירת מגורים חדשה. מתגוררים בדירה שאתם מנסים למכור במטרה לרכוש דירה חדשה? ייתכן שתידרשו לעשות שימוש בהלוואת גישור. איך תדעו אם אתם זקוקים להלוואה זו? כלל אצבע פשוט: כל עוד יש בידכם את כל הכסף הנדרש לרכישת הדירה הבאה, לא תידרשו לעשות שימוש בהלוואת גישור. עדיין אין בידכם את כל הכסף הנדרש לביצוע המעבר? כנראה שתידרשו לעשות שימוש בהלוואה.

הלוואת גישור

מצאתם את דירת החלומות הבאה שלכם? אתם לא חייבים לחכות למכירה של הדירה הנוכחית שלכם בשביל לרכוש אותה!

אנשים רבים שבוחרים לשדרג את דירת המגורים שלהם מוציאים את דירתם הנוכחית למכירה ומתחילים במסע חיפושים אחר הדירה הבאה במקביל. פעמים רבות שהם מצליחים למצוא דירת מגורים חדשה לפני שהם הצליחו למכור את דירתם הישנה. במצב זה אין בידם את הסכום הנדרש לרכישת הדירה החדשה, סכום אשר צפוי להגיע ממכירה של הדירה הישנה. בדיוק למצב זה הבנקים בישראל מציעים לכלל הציבור את הלוואת הגישור. בעזרת הלוואת הגישור ניתן יהיה לגשר על הפערים התזרימיים ולסיים לרבים לרכוש דירת מגורים עוד טרם מכירת הדירה הישנה.

אל תוותרו על דירה מותאמת לצרכים שלכם – החסרונות האפשריים בגין ויתור על הלוואת גישור

ללא אפשרות זו, הדיירים יהיו חייבים למכור את דירת מגוריהם לפני רכישת הדירה הבאה. מצב זה עלול לגרום להם לוותר על הזדמנויות רבות לרכישת דירה מותאמת עבור כלל הצרכים שלהם המקרה הטוב, או במקרה הפחות טוב להישאר ללא דירה בבעלותם כלל. במידה ובעלי הדירה המעוניינים בשינוי אכן השלימו את כל שלבי המכירה אך עדיין לא מצאו דירת מגורים חדשה שעונה על כל צורכיהם, הם ידרשו לפנות את דירתם הישנה (בגין מכירתה), ולעבור לשכירות למשך כל תקופת החיפושים אחר הדירה החדשה. אפשרות זו כוללת חסרונות רבים, העיקריים שבהם: העברת הדירה פעם נוספת (מדירת המגורים לדירה שכורה ורק לאחר מכן לדירתם החדשה), חשיפה לעליות מחירי הדיור ללא נכס בבעלות ועוד.

הלוואת גישור היא הלוואה קצרת מועד – נועדה להעניק אפשרות של שיפור דיור ללא לחצים מיותרים!

מתכננים מעבר דירה ורוצים לעשות שימוש בהלוואת גישור שתבטיח שתוכלו לקנות דירה חדשה עוד טרם השלמת כל שלבי המכירה של הדירה הישנה? חשוב לדעת כי הלוואת גישור כוללת לא מעט תנאים שאתם חייבים להכיר. ראשית, חשוב להבהיר כי הלוואת גישור היא הלוואת קצרת מועד. הלוואת הגישור נועדה להעניק למוכרי הדירה מרווח נשימה ארוך יותר שיאפשר להם למכור בנחת ללא פזיזות. יחד עם זאת חשוב לומר כי ההלוואה אינה נועדה לזמן בלתי מוגבל ואינה מאפשרת להישאר בבעלות שתי השירות למשך חודשים ארוכים. רוצים להכיר כמה מהתנאים המרכזיים של ההלוואה? המשיכו לשורות הבאות.

חשוב להדגיש כי הלוואת הגישור מגיעה עם תנאים רבים, העיקריים שבהם:

  • הלוואה קצרת מועד שכשמה כן היא, הלוואת גישור בלבד

הלוואת הגישור משמשת רבים על פי רוב לתקופה של כשנה בלבד. חשוב לזכור כי הלוואת הגישור מעניקה לכם מרווח נשימה ארוך יותר למכירת הדירה הישנה, אך היא אינה מעניקה לכם זמן בלתי מוגבל.

  • עבור הנכס הקיים ניתן לקבל הלוואת גישור של עד 50% מערכו

ניתן לקבל בהלוואת גישור עד 50% משווי הנכס הקיים שלכם. כלומר, במידה והדירה הישנה שלכם (זו המיועדת למכירה) שווה כ 2,000,000 שקלים, תוכלו לקבל במסגרת הלוואת הגישור עד כ 1,000,000 שקלים לטובת רכישת הדירה החדשה. חשוב להדגיש ולומר כי בענייני אחוזי המימון ישנם פרטים רבים והדבר תלוי בגובה המשכנתא הקיימת על הנכס.

עוד חשוב לדעת כי ישנם מגוון מסלולים אפשריים להלוואת גישור. בין המסלולים המבוקשים ביותר כיום ניתן למנות את:

  • הלוואת גישור מסלול ריבית קבועה ולא צמודה.
  • הלוואת גישור מסלול ריבית קבועה וצמודה.
  • הלוואת גישור מסלול פריים.

רוצים לבחור נכון את המסלול האטרקטיבי ביותר? ניתן להסתייע ביועץ משכנתאות מקצועי המכיר היטב את תנאי השוק הקיימים. חשוב להדגיש שאין תשובה חד משמעית והמסלולים משתנים בהתאם לסביבת הריבית הרווחת בהתאם לתקופות זמן משתנות. ישנה אפשרות לשלם בעיקר את הריביות וההצמדות, מה שיאפשר לבוחרים בהלוואת גישור לשלם סכומים נמוכים עד להשלמת מכירת הדירה והחזרת כספי ההלוואה.

מכרתם את דירתכם מוקדם מהצפוי? בחירה נכונה תזכה אתכם בפטור מתשלום עמלת פירעון מוקדם!

חשוב להדגיש ולומר כי ישנם מסלולים הכוללים עמלות פירעון מוקדם. כלומר אם בחרתם בהלוואת גישור לתקופה של כשנה והצלחתם למכור את דירתם לאחר חצי שנה בלבד, החזרת כספי ההלוואה (בעזרת כספי המכירה) עלולים להיות כרוכים בעמלת פירעון מוקדם. לכן, מומלץ לייחס חשיבות רבה לנושא בעת לקיחת ההלוואה. בעזרת אנשי מקצוע בתחום תוכלו לבחור נכון את המסלול האטרקטיבי ביותר שיאפשר לכם לפרוע את ההלוואה בשלב מוקדם ללא עמלות כלל או לכל הפחות עם עמלות נמוכות למדי.

אורן טסלר- משכנתא ליין
אורן טסלר- משכנתא ליין

יועץ משכנתאות מנוסה והבעלים של חברת "משכנתא ליין". אורן והצוות סייעו במהלך השנים ללקוחות רבים בקבלת משכנתא בתנאים מצוינים, תוך חיסכון והוזלה של עשרות אלפי שקלים בהחזר החודשי. הצוות שלנו מאמין בליווי אישי, שקיפות מול הלקוח וניהול משא ומתן מול מספר בנקים שונים, עד לקבלת העסקה הטובה ביותר ללקוחותינו.

אהבתם? שתפו את המאמר!
משלמים החזרי משכנתא וזקוקים למסחר חודשי הקפאה? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר על הלוואת
מתכננים לרכוש נכס ולנצל את זכאותכם לקבלת הלוואת משכנתא? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נכיר מקרוב את הלוואת המשכנתא על כלל מאפייניה
אם אתם מעוניינים לבדוק איזו משכנתא מתאימה לכם, אתם חייבים להכיר מספר כלים פיננסיים שונים שיש כיום בשוק, באמצעותם תוכלו לחשב עלויות