הלוואת גישור

תוכן עניינים

במצב אופטימאלי, זוג רוכש נכס רק אחרי שהוא מקבל את התמורה עבור הנכס שהוא מכר. במצב כזה הוא יכול לשלם באופן מיידי על הנכס החדש ואין פער זמנים שמחייב אותו לחפש פתרונות חיצוניים. מאחר ולא תמיד זה אפשרי, אז הפתרון שעומד לרשות זוגות שרוצים לרכוש נכס ועדיין אין ברשותם את מלוא סכום הרכישה, היא לקחת הלוואת גישור.

הלוואת גישור – כך לא תאבדו הזדמנויות

שוק הנדל"ן מבוסס על הזדמנויות. כאשר משפחה רוצה לעבור לנכס חדש, גדול יותר, ייתכן והיא תמצא הזדמנות מפתה עוד לפני שהיא הספיקה למכור את הנכס שברשותה ולקבל את התמורה הכספית שתאפשר לה לשלם עבור הנכס החדש. הפתרון הטוב ביותר שעומד בפניה לא לאבד את ההזדמנות שעומדת בפניה, היא לקחת הלוואת גישור.

מה זו הלוואת גישור?

הלוואת גישור לדירה מיועדת בעיקרון לאנשים שזקוקים לכסף באופן מיידי, והם יודעים שבעתיד הקרוב יעמוד לרשותם הסכום הדרוש להחזר ההלוואה. כך הם יכולים להשתמש בכסף לרכישת הנכס החדש וברגע שהם ימכרו את הנכס שברשותם או אם הם מכרו ועדיין לא קיבלו את כל סכום הרכישה, הרי ברגע שהכסף יעבור אליהם, הם יוכלו להחזיר את ההלוואה.

הלוואת גישור
הלוואת גישור

מתי לוקחים הלוואת גישור למשכנתא?

הלוואת גישור בדרך כלל מיועדת לרכישת דירה. זו הסיבה העיקרית בגללה אנשים לוקחים הלוואות מסוג זה. ההסבר לכך הוא פשוט, זה המצב העיקרי בו אנשים מוצאים את עצמם זקוקים לסכום כסף גדול באופן מיידי, כשהם יודעים שבקרוב מאוד יעמוד לזכותם סכום הכסף שיאפשר להם להחזיר את ההלוואה.

יחד עם זאת, זה לא המצב היחידי בו נהוג לקחת הלוואת גישור. הלוואה כזו ניתנת גם במקרים הבאים:

– חברות עסקיות ובפרט סטארט אפ עם תחזית להכנסות עתידיות אשר זקוקות לכסף באופן מיידי.

– גופים ממשלתיים, מוסדות ציבור וארגונים הזקוקים לסכומי כסף בזמן הקרוב, בידיעה שיהיו להם בעתיד מקורות הכנסה שיאפשרו להחזיר את ההלוואה.

איך מקבלים ומה התנאים להלוואת גישור?

על מנת לקבל הלוואת גישור, יש לעמוד במספר תנאים:

תנאי הרגולציה קובעים שאם רוצים לקבל הלוואת גישור עבור דירה נוכחית, אזי שההלוואה ביחד עם המשכנתא לא תהיה יותר מגובה מ-50% מערך הדירה. אם מדובר בהלוואה לרכישת דירה חדשה, אז שביחד עם המשכנתא, היא לא תעלה על 70% מערך הדירה.

בכל מקרה, בשביל לקבל הלוואת גישור יש להוכיח לבנק או לגוף המימון אליו פונים, שיכולים להתקיים כל התנאים הרלוונטיים בשביל שיהיה ניתן להחזיר את ההלוואה בעתיד.

הלוואת גישור לרכישת דירה, להבדיל מרוב ההלוואות, הן קצרות מועד ורוב התשלום כולל ריבית, נעשה בסוף מועד ההלוואה. בזמן שהכסף נכנס לחשבון כבר בעת קבלת ההלוואה.

בשביל להבין איך זה עובד בפועל, נציג את הדוגמא הבא:

נניח ורוצים לרכוש דירה בשווי 1.5 מיליון שקלים, בזמן שמחזיקים בבעלות של דירה בשווי מיליון שקל. אם המכירה של הדירה עדיין לא יצאה לפועל, אז יש צורך ב1.5 מיליון שקל.

מיליון פחות או יותר אפשר לקבל דרך משכנתא, ואז יש צורך לקבל עוד 500 אלף. את זה אפשר לקבל דרך הלוואת גישור. בזמן שאת המשכנתא מחזירים לאורך תקופה של 20-30 שנה, הרי שאת הלוואה אפשר יהיה להחזיר ברגע שייכנס הכסף מהמכירה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
השאירו פרטים!

מהם היתרונות של הלוואת גישור?

להלן כמה מהיתרונות המרכזיים של הלוואה זו:

1. האופציה לקבל את הכסף באופן מיידי ולסגור את העסקה.

2. האופציה להחזיר את ההלוואה בטווח זמן קצר, מה שמונע צבר הלוואות וחוסך ריביות גבוהות. ברוב המקרים הריביות על הלוואות גישור הן נמוכות ביחס להלוואות אחרות.

3. ההלוואה נותנת מרווח נשימה שמאפשר לפעול בצורה יותר נוחה וחכמה מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות.

ומה לגבי החסרונות של הלוואה זו?

אם רוצים ליהנות מהלוואת גישור ולעמוד בתנאים שלה, חייבים למכור את הנכס בהקדם. זה יוצר תלות לא קטנה בשוק הנדל"ן ובתנאים שלא בהכרח יש שליטה עליהם. לכן, מומלץ להתייעץ עם גורם מקצוע וגם להיות קשובים לשינויים ולתנודות בשוק הנדל"ן.

מה המסלולים הקיימים להלוואת גישור?

ניתן למצוא מספר דוגמאות למסלולים של הלוואות גישור:

ריבית קבועה לא צמודה – מסלול בסיכון נמוך עם ודאות גבוהה.

ריבית קבועה צמודה – מסלול בסיכון גבוה שכן הוא חשוף להשפעות המדד. אטרקטיבי כשהמדדים נמוכים.

ריבית פריים – אטרקטיבי כשהריבית נמוכה, לא מושפע מעליות המדד ולכן הסיכון בו לא גבוה.

מי נותן הלוואות גישור?

הלוואות גישור ניתנות על ידי הבנקים, גופי מימון, חברות ביטוח וגורמים חוץ בנקאיים נוספים המספקים הלוואות למי שזקוק לכך.

בנקים המספקים משכנתאות ללקוחות שלהם, מציעים לא פעם להשתמש גם באופציה של הלוואות גישור אם יש להם צורך בכך. הלקוחות יכולים ליהנות במקרים כאלה מאופציה של הלוואת גישור למשכנתא בתנאים הרבה יותר טובים ממה שהם יקבלו במקום אחר.

כמו כן, בנקים, גופי מימון, גופים חוץ בנקאיים וגורמים אחרים, גם מספקים הלוואת גישור לעסקים וכן לגורמים אחרים הזקוקים להן.

הלוואת גישור לדירה

גובה ההלוואה המקסימאלי שניתן לקחת?

לפני שלוקחים הלוואת גישור אפשר להשתמש בכלים שונים, דוגמא מחשבונים, בעזרתם ניתן לחשב מה גובה ההלוואה שניתן וצריך לקחת. בכל מקרה, הסכום המקסימאלי שיהיה אפשר לקחת מהבנק הוא 50% מערך הנכס שמוכרים. כלומר, אם מעמידים למכירה נכס בסכום מיליון שקל, אזי שהסכום אותו ניתן להלוות מהבנק דרך הלוואת גישור היא חצי מיליון שקל.

הסיבה לכך היא שהבנק רוצה להיות בטוח שהלווה יוכל לעמוד בתנאי ההחזר ולא ייקח על עצמו הלוואה שלא תהיה לו שום אפשרות להחזיר אותה. צריך לזכור שבנוסף לסכום ההחזר יהיה עליו גם לשלם ריביות וכן במקביל, סביר להניח שהוא יצטרך לקחת גם משכנתא בשביל לשלם את סכום הנכס החדש במלואו.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
השאירו פרטים!

האם כדאי לקחת הלוואת גישור לרכישת דירה?

הרבה פעמים לווים מתלבטים בשאלה האם באמת משתלם לקחת הלוואת גישור או שמא מוטב לחפש אופציות אחרות, כולל אופציה של המתנה עד השלב בו הכסף מהמכירה יהיה אצלם ביד ורק אז לרכוש נכס חדש.

העניין הוא, כפי שציינו בתחילת המאמר, נדל"ן זה עניין של הזדמנויות. אם היום מוצאים נכס אטרקטיבי במחיר משתלם, חבל להמתין עד שמוכרים נכס ומקבלים את סכום הרכישה. יכול להיות שבעת ההמתנה, הנכס יימכר לרוכשים אחרים או שהמחיר שלו בשוק יעלה. ,

לכן, משתלם לקחת הלוואת גישור בתנאי כמובן שבוחנים היבט את כל התנאים ומוודאים שאפשר לעמוד בכל הפרמטרים הרלוונטיים להחזר. הלוואת גישור היא כלי אידיאלי שעוזר להגשים חלומות ולרכוש נכסים חדשים ואטרקטיביים.

זקוקים להלוואת גישור? היעזרו ביועץ משכנתאות!

אין ספק כי הלוואת גישור חייבת להיות מתוכננת עד לפרט האחרון וזאת בדיוק הסיבה שמומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מקצועי אשר ידע לסייע לכם לקבל את ההלוואה בצורה מהיר ויעזור עם כל הבירוקרטיה המתישה הכרוכה בכך.

השאירו פרטים בטופס המופיע בעמוד זה ונחזור אליכם עם מידע עוד היום 🙂

לפני שניפרד, נמליץ לכם לקרוא גם על:

אהבתם את המאמר?

נשמח שתדרגו אותו 🙂

דירוג ממוצע 5 / 5. 1

אורן טסלר- משכנתא ליין
אורן טסלר- משכנתא ליין

יועץ משכנתאות מנוסה והבעלים של חברת "משכנתא ליין". אורן והצוות סייעו במהלך השנים ללקוחות רבים בקבלת משכנתא בתנאים מצוינים, תוך חיסכון והוזלה של עשרות אלפי שקלים בהחזר החודשי. הצוות שלנו מאמין בליווי אישי, שקיפות מול הלקוח וניהול משא ומתן מול מספר בנקים שונים, עד לקבלת העסקה הטובה ביותר ללקוחותינו.

אהבתם? שתפו את המאמר!
רוצים לדחות את תשלומי המשכנתא? בעמוד זה תוכלו לקרוא בהרחבה את כל המידע החשוב על הקפאת משכנתא: היתרונות והחסרונות, מי יכול לבצע
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות