משכנתא פרי פסו

תוכן עניינים

מה זה בכלל משכנתא פרי פסו? מתי נוצר מצב זה ומה חשוב לדעת לפני שלוקחים משכנתא בדרגה שווה? בעמוד זה משכנתא ליין עושים לכם סדר בבלאגן ועונים על כל השאלות הנפוצות.

מהי משכנתא פרי פסו?

משכנתא פרי פסו, המכונה גם "משכנתא בדרגה שווה", היא מצב פחות נפוץ בו שני בנקים או יותר מחזיקים במשכנתאות על אותו נכס, כאשר לכל אחד מהם זכויות שוות בנכס. משמעות הדבר היא שבמקרה של אי עמידה בתשלומי המשכנתא, כל הבנקים יקבלו את כספם באופן שווה ממכירת הנכס.

משכנתא פרי פסו

מתי נוצר מצב של משכנתא פרי פסו?

מצב כזה נוצר בדרך כלל באחד משני מקרים:

נטילת משכנתא נוספת: כאשר בעל משכנתא רוצה להגדיל את סכום ההלוואה שנטל במקור, אך הבנק המקורי לא מאשר לו את ההגדלה. במקרה כזה, הלווה יכול לפנות לבנק אחר ולקבל משכנתא נוספת על אותו הנכס. משכנתא זו תהיה רשומה כמשכנתא פרי פסו, שכן שני הבנקים יהיו בעלי זכויות שוות בנכס.

מיחזור משכנתא: כאשר לוקח משכנתא רוצה לשפר את תנאי המשכנתא שלו, הוא יכול לבצע מיחזור משכנתא. משמעות הדבר היא פירעון המשכנתא הקיימת ונטילת משכנתא חדשה עם תנאים טובים יותר. במקרים מסוימים, ייתכן שהבנק החדש ירשום את המשכנתא כמשכנתא פרי פסו, יחד עם המשכנתא הקיימת שטרם סולקה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
השאירו פרטים!

מה עוד כדאי לדעת על משכנתא בדרגה שווה?

אם התחלתם להכיר את הנושא של משכנתא בדרגה שווה, כדאי לציין כי לא כל בנק יהיה מוכן לאשר משכנתא פרי פסו.

בנוסף, לפני נטילת משכנתא פרי פסו, חשוב לבחון היטב את תנאי המימון של שני הבנקים ולשקול את כל ההשלכות הפיננסיות.

אם אתם לא בקיאים בנושא, אנו ממליצים בחום להיעזר בגורם מקצועי כזה או אחר וזאת על מנת להימנע מסיכונים כלכליים.

משכנתא בדרגה שווה

למה כדאי לקחת יועץ משכנתאות?

בכל פעם שאנו עומדים לפני לקיחת הלוואה גדולה, כדאי להתייעץ עם גורם מקצועי ומומחה.

גם במקרה של לקיחת משכנתא פרי פסו, מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות מוסמך אשר יכול לסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה ביותר בעבורכם וזאת בהתבסס על מצבכם הפיננסי ושיקולים נוספים

אנחנו במשכנתא ליין נשמח לעזור, להכווין ולספק לכם מידע נוסף על משכנתא בדרגה שווה. השאירו פנייה בטופס המופיע בעמוד זה ואנו נחזור אליכם עוד היום עם מידע מפורט על תהליך לקיחת משכנתא.

קראו גם על הנושאים הבאים:

אהבתם את המאמר?

נשמח שתדרגו אותו 🙂

דירוג ממוצע 5 / 5. 1

אורן טסלר- משכנתא ליין
אורן טסלר- משכנתא ליין

יועץ משכנתאות מנוסה והבעלים של חברת "משכנתא ליין". אורן והצוות סייעו במהלך השנים ללקוחות רבים בקבלת משכנתא בתנאים מצוינים, תוך חיסכון והוזלה של עשרות אלפי שקלים בהחזר החודשי. הצוות שלנו מאמין בליווי אישי, שקיפות מול הלקוח וניהול משא ומתן מול מספר בנקים שונים, עד לקבלת העסקה הטובה ביותר ללקוחותינו.

אהבתם? שתפו את המאמר!
המהפכה הגדולה במאה ה-21, לדעת רבים, היא מהפכת איכות הסביבה. שותפים בה המגזר העסקי, הציבורי והפרטי. כל אחד מאיתנו יכול לקחת בה
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות