משכנתא לתושבי חוץ

תוכן עניינים

תושבי חוץ ומעוניינים לרכוש נכס בישראל? אתם ממש לא לבד. במהלך העשור האחרון יהודים רבים המתגוררים מעבר לים בחרו להשקיע את כספם ברכישת דירה בישראל. יש לכם סיבות רבות, העיקריות שבהן הן הביקוש הקשיח והעולה הקיים לדיור בישראל, ההיצע הנמוך ומגבלת השטח הברורה, מחירי דיור עולים בהתמדה ואפשרויות מימון אטרקטיביות. אז אם גם אתם מתגוררים מעבר לים וחולמים על נכס בישראל, השורות הבאות הם בשבילכם

רכישת נכס בישראל לתושבי חוץ

תושבי חוץ, תושבים שאינם חיים בישראל, יכולים לרכוש נכסים בישראל לצורך השקעה (קראו על משכנתא לדירה להשקעה) או לצרכים אחרים. הם גם יכולים לקבל משכנתא מבנקים וגופי מימון שונים.

אך להבדיל מתושבי ישראל, חלות עליהם מגבלות שונות המשפיעות על היכולת לקבל משכנתא. מגבלות אלו, יכולות להשפיע על אופי העסקה כולה ולכן עליהם להיערך לכך.

יהודים המתגוררים בחו"ל או ישראלים המתגוררים מחוץ לישראל ומעוניינים להשקיע ברכישת נכסים במדינה, יכולים לעשות זאת, בדיוק כפי שמשקיעים ישראלים יכולים לרכוש נכסים במדינות שונות בעולם.

יש לציין, כי עליהם לעשות זאת תחת מגבלות שונות, כולל בכל מה שקשור להיבטים של משכנתא לתושבי חוץ.

משכנתא לתושבי חוץ

מה זו משכנתא לתושבי חוץ?

משכנתא לתושבי חוץ, היא משכנתא המיועדת לשתי קבוצות של אנשים:

– ישראלים שעברו להתגורר במדינה אחרת

– יהודים אשר חיים מחוץ לישראל

בשני המקרים, המשכנתא מיועדת לרכישת נכסים בישראל, בין אם זה לצורך השקעה (אז הם יכולים לקבל שכר דירה וליהנות מעליית ערך הנכס בעתיד) ובין אם זה לצורך מגורים בעת חופשה או נכס שישמש מקום בטוח אליו יוכלו להגיע, אם יתקשו להמשיך ולחיות במקום מגוריהם הנוכחי.

חשוב להבהיר, ישראלים שחזרו נחשבים "תושב חוזר" ואינם זכאים למשכנתא לתושבי חוץ. על כך הרחבנו במאמר המדבר על משכנתא לתושבים חוזרים.

מתי לוקחים משכנתא לתושבי חוץ והאם זה כדאי?

כאמור, משכנתא לתושבי חוץ מיועדת עבור מי שמעוניין לרכוש נכס בישראל, והוא לא משתמש בו באופן קבוע או בכלל, מפאת מגורים במדינה אחרת.
המשכנתא משתלמת מ-3 סיבות:

1. זו הדרך היחידה עבור מרבית האנשים, כולל תושבי חוץ, לרכוש נכס בישראל.

2. מאחר והנכס לא נמצא בשימוש של בעליו, אזי שהם משכירים אותו, מה שמאפשר להם להחזיר את המשכנתא דרך גביית שכר דירה.

3. ניתן למצוא מסלולים משתלמים של משכנתא לתושב חוץ שיכולים להפוך את העסקה למשתלמת לטווח הרחוק.

מי זכאי לקבל משכנתא לתושבי חוץ ולמי זה מתאים?

על פי ההגדרות, תושבי חוץ הזכאים לקבל משכנתא הם ישראלים שעזבו את הארץ ומעוניינים לרכוש נכס או יהודים המתגוררים במדינות אחרות, מקור ההכנסות שלהם איננו בישראל, והם מעוניינים להשקיע בה.

רכישת נכס ונטילת משכנתא עבורו, יכולה להשתלם לקבוצות הבאות:

  • ישראלים שעזבו את הארץ אבל מתכוונים לחזור ולהתגורר בה בעתיד.
  • ישראלים שיש להם ילדים ורוצים לספק להם אפשרות להתגורר בישראל בעתיד.
  • זוגות צעירים שעזבו את ישראל לצורכי עבודה וירצו לחזור לדירה משלהם כשיחזרו ארצה.
  • יהודים המתגוררים בחו"ל ורוצים ליהנות מדירה בבעלותם. בה יוכלו לשהות בחופשות או במקרים אחרים.
  • יהודים שרוצים להבטיח שיהיה להם בית בישראל, אם חס וחלילה לא יוכלו להמשיך ולהתגורר במדינה בה הם מתגוררים כעת.
  • ישראלים ויהודים המעוניינים להשקיע בישראל מסיבות כלכליות.

איך מקבלים משכנתא לתושבי חוץ ומה התנאים?

בשביל לקבל הלוואה יש לקבל אישור עקרוני למשכנתא. לשם כך, מסמכים המלמדים על הכנסות של הלווה וכן טפסים ומסמכים המלמדים על הנכס אותו הוא מבקש לרכוש.

חשוב להדגיש, מאחר ובכל מדינה מסמכי ההכנסות הם שונים וכמובן שגם תנאי השכר אחרים, אזי שכל תושב חוץ יידרש להציג מסמכים מעט שונים.

מלבד מסמכים המלמדים על הכנסות (תלושי שכר, מסמכים על חשבונות בנק ועוד) ועל הנכס אותו הוא מבקש לרכוש (נסח טאבו), יהיה עליו להציג גם רישיון נהיגה, דרכון או כל תעודה אחרת המלמדת על היותו ישראלי לשעבר או יהודי.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
השאירו פרטים!

היתרון בהלוואת משכנתא לתושב חוץ

תושבי חוץ יכולים להצמיד את המשכנתא למסלולי מט"ח. מאחר והם לא משתכרים בשקלים, אז יש להם אפשרות לבקש שהמסלול יוצמד למטבע אחר.

בין המטבעות אליהם אפשר להצמיד את המשכנתא, נמצאים: דולר, יורו ויין יפני. יחד עם זאת, חשוב לציין שזה מתייחס רק לשליש מהמשכנתא ולא לכולה.

משכנתא לתושבי חוץ

האם יש חסרונות להלוואה זו?

משכנתא לתושבי חוץ, איננה דומה למשכנתא לתושב ישראלי. היא מיועדת עד 50% מערך הנכס.

לא מדובר על החלטת רגולציה של בנק ישראל, אלא החלטה עסקית של הבנקים בשביל להפחית את רמת הסיכון שהם נוטלים על עצמם.

חשוב לציין, נטילת משכנתא בישראל מושפעת כאמור מהריביות בשוק הישראלי. ישראלים מכירים יותר טוב את השוק ולכן קל יותר לבחור את המסלול הנכון עבורם.

יכול להיות שגם הקשר האישי עם הנציגים בבנק יעזור להם. תושבי חוץ, פחות מעורים בשוק הישראלי, ולכן הם לוקחים על עצמם סיכון מסוים בנטילת משכנתא בשוק שהם לא בהכרח מכירים היטב.

מי נותן משכנתא לתושבי חוץ?

משכנתא לתושבי חוץ, ניתנת על ידי הבנקים וגופי מימון חוץ בנקאיים. הם עושים זאת על פי בחירתם. בהתאם לנתונים שמציג מבקש ההלוואה, לנכס אותו הוא מבקש לרכוש ולסכום ההלוואה אותו הוא מבקש לשם כך.

בדומה למשכנתאות עבור תושבי ישראל, גם במקרה של תושבי חוץ, אף גורם איננו חייב לספק משכנתא אם הוא חושב שמדובר בסיכון כלכלי מבחינתו.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
השאירו פרטים!

צריכים עזרה? דברו עם יועץ משכנתאות

משכנתא לתושבי חוץ היא כלי נהדר שיכול לעזור לישראלים לשעבר או יהודים המבקשים להשקיע ולרכוש נכס בישראל.

אם אתם מסתבכים עם קבלת ההלוואה או פשוט רוצים לקבל ליווי מקצועי של גורם בעל ניסיון, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולדבר עוד היום עם יועץ משכנתא מנוסה.

כדאי לקרוא גם על הנושאים הבאים:

אהבתם את המאמר?

נשמח שתדרגו אותו 🙂

דירוג ממוצע 5 / 5. 2

אורן טסלר- משכנתא ליין
אורן טסלר- משכנתא ליין

יועץ משכנתאות מנוסה והבעלים של חברת "משכנתא ליין". אורן והצוות סייעו במהלך השנים ללקוחות רבים בקבלת משכנתא בתנאים מצוינים, תוך חיסכון והוזלה של עשרות אלפי שקלים בהחזר החודשי. הצוות שלנו מאמין בליווי אישי, שקיפות מול הלקוח וניהול משא ומתן מול מספר בנקים שונים, עד לקבלת העסקה הטובה ביותר ללקוחותינו.

אהבתם? שתפו את המאמר!
רופאים בתחומים שונים, יכולים לבחור האם לשכור מרפאה בנכס קיים, לבד או עם רופאים אחרים, או שמא לרכוש נכס שישמש אותם בתור
משכנתא מדרגה ראשונה היא הבטוחה החזקה ביותר עבור הבנק. כיום, כל הלוואת משכנתא שתקחו, תהיה מלווה ברישום משכנתא מדרגשה ראשונה. מהי משכנתא
משכנתא לסגירות חובות היא פתרון מעולה לאנשים שמחפשים הלוואה מהבנק בתנאים נוחים וטובים כדי לסגור חובות ולסדר את מצבם הכלכלי. לפניכם סקירה
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות