יועץ משכנתא פרטי

תוכן עניינים
לייעוץ ראשוני
השאירו פרטים ונחזור אליכם

ייעוץ משכנתאות מטעם יועץ משכנתא פרטי הוא תהליך סיוע לאנשים ששוקלים לקנות דירה או למחזר משכנתא. היועצים עוזרים להם לקבוע כמה הם יכולים להרשות לעצמם, כמה כסף הם צריכים בתור הון עצמי, ואיזה סוג משכנתא עליהם לבקש מהבנק.

יועצי משכנתאות הם אנשי המקצוע שעוזרים ללקוחות להבין כיצד לבצע ולנהל את תשלומי המשכנתא שלהם, אבל לא רק. הם גם עוזרים להם להתמודד עם כל קשיים כלכליים שעלולים להתעורר בלקיחת המשכנתא, בניהול הבירוקרטיות השונות מול הבנקים, בתהליך קבלת אישור עקרוני למשכנתא ועוד. אם אתם צריכים יועץ משכנתא פרטי, כדאי קודם כל להבין את היתרונות והחסרונות של יועצים מטעם הבנק ויועצים פרטיים.

יועץ משכנתא פרטי

יועץ משכנתא פרטי או מטעם הבנק?

ליועצי משכנתאות פרטיים יש את הניסיון והידע בשוק, שיאפשרו לכם לקחת את המשכנתא בתנאיה המותאמים ביותר לכם אישית. ובעוד שהבנקים נוטים יותר להכיר באינטרסים הכלכליים של עצמם, לעתים קרובות המשכנתאות שתקבלו מהבנק יהיו רווחיות עבורו. מה זה אומר? שהרווח נעשה על גבכם. ולא חלילה בגלל שהבנק מתנהל בצורה לא אתית, אלא פשוט בגלל שהבנק הוא בית עסק לכל דבר ועניין.

מאידך, יועץ משכנתא פרטי ידאג לדבר אחד בלבד – האינטרסים של הלקוחות שלו. יועץ משכנתאות פרטי תמיד יחשוב על טובת הלקוח, והוא לעולם לא ידחוף אתכם להלוואה שאינכם יכולים לעמוד בה. בתוך כך, ליועץ פרטי יהיה גם ידע טוב על השוק ומה הבנקים מוכנים להציע לנסיבות הספציפיות שלכם.

התאמה אישית של מסלול משכנתא

יועץ המשכנתאות יקבע את הדרך הטובה ביותר עבור הלקוח להתנהל בהתאם למצבו האישי. ואם אתם מחליטים לקבל ליווי מלא מהיועץ, הוא יכול גם לעזור לכם להבין את התהליך כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת. למעשה, ישנם מספר סוגי שירותים שונים של יועץ משכנתא פרטי.

החל מבניית תמהיל משכנתא, דרך סיוע בבירוקרטיות השונות ועד ליווי מלא מטעמו של היועץ, סוגי השירותים השונים יובילו אתכם להתאים את המסלול הנכון לכם ביותר. מה שמעלה את השאלה, כמה עולה ייעוץ משכנתאות ובהתאם למה נקבע המחיר?

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
השאירו פרטים >>

כמה עולה יועץ משכנתא פרטי?

עלות יועץ משכנתאות משתנה בהתאם לשירות שניתן. אם אתם מעוניינים לבנות תמהיל משכנתא בלבד ואתם לא צריכים סיוע בבירוקרטיות הכרוכות בתהליך, מחיר בניית תמהיל משכנתאות ינוע בין 2,000 ₪ ל-3,000 ₪ בממוצע. אם אתם מרגישים שאתם צריכים הדרכה מסוימת, מחיר פגישה עם יועץ משכנתא פרטי ינוע בין 500 ₪ ל-1,000 ₪ בממוצע.

אם אתם מרגישים שאתם צריכים ליווי מלא של ייעוץ משכנתאות פרטי, החל משלביו הראשוניים של התהליך ועד סיומו, מחיר ייעוץ משכנתאות מלא ינוע בין 5,000 ₪ ל-10,000 ₪. כדאי לציין, מחירי ייעוץ משכנתאות משתנים בהתאם למורכבות התיק. בעוד שתהליכים מסוימים יצריכו מעט בירוקרטיות, תיקי משכנתאות אחרים יצריכו בירוקרטיות מורכבות וארוכות. וכפועל יוצא מזה, מטבע הדברים, גם מחיר הנכס עשוי להשפיע על מחיר ייעוץ משכנתא.

מה לקחת בחשבון בעת קבלת ייעוץ משכנתא פרטי?

ייעוץ משכנתאות הוא שירות שיכול להינתן על ידי אדם פרטי או חברה שמציעה את השירות הזה. ומכיוון שיש לא מעט אופציות בחוץ, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון כאשר אתם מחפשים את יועץ המשכנתאות הטוב ביותר. למשל, חשוב שתזכרו, ייעוץ משכנתאות עוסק לא רק במציאת הריביות הטובות ביותר, אלא גם בהדרכת אנשים בתהליך הכי חשוב בחייהם.

כאשר אתם מחפשים לקנות בית, חשוב לדעת למה אתם נכנסים. התהליך עשוי להיות מורכב, להצריך ביטוחים שונים (כמו ביטוח חיים), לכלול בירוקרטיות מתישות, התנהלות מול בנק המשכנתאות ועוד. וכאן יועץ משכנתא פרטי נכנס לתמונה ומקל עליכם משמעותית את כל התהליך המורכב הזה.

טיפים למציאת ייעוץ משכנתאות פרטי

בבואכם למצוא יועץ משכנתאות פרטי או חברת ייעוץ, חשוב לוודא שאתם מוצאים את אנשי המקצוע הנכונים. ישנם גורמים רבים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים יועצי משכנתאות או חברת ייעוץ. חלק מהגורמים הללו כוללים את העמלות, האם יש להם נישה ספציפית בשוק ואם יש להם המלצות שניתן להציג בפניכם (מאת לקוחות).

כשמדובר בעמלות, חברות מסוימות גובות עמלה מראש, בעוד שאחרות גובות על בסיס שעתי או על סמך כמות הפגישות. זכרו, ענף המשכנתאות הוא ענף ענק ומורכב, בו קיימים המון סוגים שונים של נכסים ולמטרות מאוד מגוונות מלבד מגורים. לפיכך, חשוב למצוא את החברה המתאימה שתציע את השירות הטוב ביותר עבור הצרכים הספציפיים שלכם.

מה הופך יועץ משכנתאות פרטי ליועץ איכותי?

ליועץ איכותי יש הבנה טובה של מוצרים ושירותים פיננסיים שונים, וחייב להיות לו או לה ידע מצוין על השוק בארץ ואף בעולם. כמו כן, יועצים איכותיים מכירים את תהליך השגת המוצרים הפיננסיים השונים, דרכים לבנות תמהילי משכנתאות רווחיים, דרכים לנהל את הבירוקרטיות המורכבות למיניהן ועוד.

ואולי הכי חשוב, יועצי משכנתאות פרטיים חייבים להיות מסוגלים לתקשר ביעילות עם לקוחות שלהם. אם הלכתם לפגישה עם יועץ משכנתא פרטי ומצאתם את עצמכם לא נינוחים, או שמא הרגשתם שפשוט אין קליק ביניכם לבין היועץ, המשיכו הלאה. נסו פגישה נוספת עם יועץ אחר, מה שעשוי יהיה להיות מוצלח יותר. ולבסוף, יועץ משכנתא פרטי חייב להבין את צרכי הלקוח על ידי  יכולת לזהות סיכונים והזדמנויות פוטנציאליות עבורו.

בסופו של דבר, ישנן תכונות רבות ושונות שהופכות יועץ משכנתאות ליועץ איכותי. בין אם אתם מעוניינים לרכוש נכס מסוג כזה או אחר, הקפידו לקבל את השירות הנכון מאנשי המקצוע הנכונים. ככל שתדייקו את שירות הייעוץ שתקבלו, ככה תוכלו לחסוך כסף בטווח הארוך. ולא פעם, יהיה מדובר בחיסכון של מאות ועד אלפי שקלים בשנה.

אורן טסלר- משכנתא ליין
אורן טסלר- משכנתא ליין

יועץ משכנתאות מנוסה והבעלים של חברת "משכנתא ליין". אורן והצוות סייעו במהלך השנים ללקוחות רבים בקבלת משכנתא בתנאים מצוינים, תוך חיסכון והוזלה של עשרות אלפי שקלים בהחזר החודשי. הצוות שלנו מאמין בליווי אישי, שקיפות מול הלקוח וניהול משא ומתן מול מספר בנקים שונים, עד לקבלת העסקה הטובה ביותר ללקוחותינו.

אהבתם? שתפו את המאמר!
יועץ משכנתאות מומלץ  יועץ משכנתא מומלץ עבור אנשים אשר מעוניינים לרכוש נכס, אך לא בהכרח בקיאים בכל מה שקשור לבניית תמהיל משכנתאות
אנשים רבים מגיעים למעמד החתימה על ההלוואה הגדולה והמשמעותית ביותר בחייהם, הלוואה שצפויה ללכת איתם למשך שנים ולעיתים אף עשרות שנים, ללא
מתכננים לרכוש דירת מגורים בעתיד הקרוב? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. רוכשי דירות רבים מופתעים לגלות כי עלות הרכישה היא אמנם ההוצאה